Üyelik ve Kullanm Şartları

Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin www.tariszeytin.com.tr kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.

Siteyi kullanarak ve/veya kişisel bilgilerinizin yer alacağı üye formunu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen www.tariszeytin.com.tr sitesini kullanmayınız. 

  1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları 

www.tariszeytin.com.tr tüm ziyaretçilere ve üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe ücretsizdir. 

Aşağıdaki yazılı durumlarda, www.tariszeytin.com.tr yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesinden,

1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanmasından,

1.c. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, eylemlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesinden,

1.d. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından ve/veya bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde kullanıcı, Internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir eylem veya girişimden dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılır.

  1. Sorumluluklar

2.a. www.tariszeytin.com.tr’yi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda iş birliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi ve www.tariszeytin.com.tr’yi geliştirmektir.

2.b. Üye kaydı yaptıran www.tariszeytin.com.tr kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile elektronik posta adresini ve şifresini girerek www.tariszeytin.com.tr sitesini kullanmaya başlayabilir.

2.c. Ticari amaçlarla kurumsal üye olarak üye kaydı yaptıran www.tariszeytin.com.tr kullanıcısı, kayıt için gerekli olan tüm bölümleri doldurup onayladıktan sonra incelemeye alınır, üyelik kaydı geçici olarak dondurulur. Kurumsal üye olmak için kaydolan kullanıcı kendisinden istenecek ilave evrakları ibraz ettikten sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile elektronik posta adresini ve şifresini girerek www.tariszeytin.com.tr sitesini kullanmaya başlayabilir.

2.d. Kullanıcı, www.tariszeytin.com.tr sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile www.tariszeytin.com.tr’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

2.e. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya www.tariszeytin.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, kullanıcının www.tariszeytin.com.tr’den yararlanması www.tariszeytin.com.tr tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

2.f. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin www.tariszeytin.com.tr’yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez, hileli girişimlerde bulunamaz. Bu tür eylemlerde bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu kabul eder.

2.g. Kullanıcı, www.tariszeytin.com.tr’den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir malzeme üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında yazılı metinleri silemez veya çıkartamaz.

2.h. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından www.tariszeytin.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

2.ı. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kullanıcıların sorumluluğundadır.

2.i. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

2.j. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

2.k. Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. 

 

  1. Tebligat Adresleri

3.a. www.tariszeytin.com.tr sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının www.tariszeytin.com.tr’ye bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

3.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

3.c. Yine www.tariszeytin.com.tr’nin kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın www.tariszeytin.com.tr tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.